Blog

Cemşid Demiroğlu’ndan Mesaj

cemsid-mesaj

Cemşid Demiroğlu’ndan Mesaj

1989 yılında Florence Nightingale Hastanesi kuruldu. Başlangıçta 50 yataklı küçük ve iddialı bir sağlık merkezi olarak faaliyete başlayan bu hastanede yılda sadece 250 açık kalp ameliyatı gerçekleştirilebiliyordu. İnsanlarımızın sürekli artan güveni, desteği ve yapılan başarılı çalışmalarla Florence Nightingale kısa sürede 302 yataklı yılda 2000’in üzerinde açık kalp ameliyatının başarıyla gerçekleştirildiği, uluslararası standart ve ölçülerde büyük bir hastane şekline gelmişti.Florence Nightingale’in ikinci hastanesi olan Avrupa Florence Nightingale özellikle çocuk hastalıkları, diş ve çene cerrahisi, kadın doğum ve göz olmak üzere tüm branşlarda hizmet veren, o zaman yabancı uzmanların da takdirini kazanan ülkemizin önemli sağlık merkezlerinden birini oluşturmuştu.

Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi ve Kanser Merkezi’nin açılışı Amerikalı uzmanların katılımı ve ortak yatırımıyla gerçekleştirilmiştir. Artık Amerika’nın en önemli tıp kuruluşlarıyla ortak çalışılabiliyor, bu merkezlere telemedicine sistemiyle bağlanarak ortak konsültasyonlar ve konferanslar gerçekleştirilebiliyor. 

Uzun yıllar kazanılan başarılı sonuçlar ve deneyimler doğrultusunda Florence Nightingale, 1998’de Kadir Has Vakfı ile birlikte Kadir Has Üniversitesi kurmuştur. Bu üniversite bünyesindeki Tıp Fakültesi, Hemşirelik Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Lisans Bölümleri Florence Nightingale’in önem verdiği ciddi kuruluşlar olmuştur. 2006 yılında Kadir Has Üniversitesi’nden ayrılarak şu anda yaklaşık 3000 öğrencisi bulunan Türkiye’nin ilk sağlık üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi kuruldu. 

1993 yılında çalışmaya başladığım Grup Florence Nightingale Hastaneleri’nde halihazırda Yönetim Kurulu Başkanı olarak beş hastane ve biri Londra’da bulunan üç tıp merkezinden oluşan bir sağlık sistemine liderlik yapmanın gururunu taşımaktayım. 2006 yılında Anadolu yakasında Bağdat Caddesi üzerinde Kadıköy Florence Nightingale Hastanesini ve 2013 yılında Türkiye’nin ve bölgenin 219 yataklı ilk yeşil hastanesini açtık. Bir yandan ülkemiz sağlık ordusuna yeni doktor, hemşire ve teknisyenler yetiştirirken öte yandan da artık sadece ülkemiz insanına değil uluslararası hastalara da yoğun bir şekilde modern ve kaliteli sağlık hizmeti sunmaktayız. Böylelikle Grup Florence Nightingale son dönemde giderek büyümüş ve sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp bölgenin de lider sağlık gruplarından biri olmuştur. Bunu gerçekleştiriken etik değerlerden, bilimsellikten ve kaliteden ödün vermeden hasta deneyimini hizmetin odağına konumlandırarak ilerliyoruz. 

Bugün hastalarımızın tedavi için yurtdışına gitmek yerine kendi ülkelerindeki kurumları tercih etmeleri, kendi doktor ve hastanelerine güven duymaları; eskiden tercih edilen yurtdışı merkezlerin bugün Grup Florence Nightingale ile işbirliği yapma arzularını dile getirmeleri en büyük övünç kaynağımızdır. Cumhuriyetimizin 100. yılı 2023 hedefi olarak İstanbul Üniversitesi’nden gelen kültürümüzü ikinci jenerasyonun temsilcisi hüviyetiyle başta ben ve diğer hekim meslekdaşlarım, iş arkadaşlarım devam ettirmeyi, aldığımız bayrağı daha ileri taşımayı benimsemiş durumdayız. Kurulduğumuz günden itibaren geçen yıllar içinde oluşturduğumuz know-how’u ve mükemmeliyet merkezleri konseptini, yaptığımız ve yapacağımız afiliyasyonlar, joint venture’lar, büyüme projeleri ile hem yurtiçinde hem de yurtdışında yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Böylelikle sağlıkta öncü pozisyonumuzu, hizmetlerimizi “best practice” statüsüne taşıyıp devam ettireceğimize inancım tamdır.

70’li yıllar, hastalarımızın özellikle koroner bypass başta olmak üzere kalp hastalıkları için yurtdışında şifa aradıkları dönemler olarak hatırlanır. O yıllarda sevgili babam ve hocamız Prof. Dr. Cem’I Demiroğlu bu düşünceyi paylaşan ve aynı amaç etrafında birleşmiş bir grup doktor arkadaşı ile 1974 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyesinde Haseki Kardiyoloji Enstitüsü’nü kurdu. Uzun yıllar ülkemize önemli hizmetler veren İstanbul Üniversitesi’ndeki enstitüde kalp hastalıkları tedavi ünitesinden bugüne uzanan bir başarı öyküsü gerçekleşti.

Geçmişten geleceğe güvenle siz değerli hastalarımıza yine sizden aldığımız güçle hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz.

Prof. Dr. Cemşid Demiroğlu

Yönetim Kurulu Başkanı

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the comparison bar
Compare